Game of Thrones
9.4/10IMDB

Game of Thrones

Krallık dediğin savaşsız olur mu? En güçlü krallığı kurup, huzuru sağlamış olsan bile bu gücü elinde nasıl koruyacaksın? Burada yanlış yapana yer yok, affetmek yok. Kuzey Krallığının hükümdarı Lord Ned Stark, uzun ve zorlu savaşlardan sonra anayurduna dönüp krallığını bütünlük içerisinde tutmayı başarmıştır. Kral Robert Baratheon ile yıllarca omuz omuza çarpışan ve Baratheonun kral olmasını sağlayan Ned Starkın tek istediği kuzey sınırlarını koruyan krallığında ailesiyle ve halkıyla yaşamaktır. Fakat suyun öte yanında kendi topraklarından ve krallığından kovulduğunu iddia eden Viserys Targaryen , kız kardeşi Daenerysi barbar kavimlerin başı Han Drogoya vererek, güç birliği planları yapmaktadır. Tahtını büyük bir iştahla geri isteyen ama kraliyet oyunlarından habersiz olan Viserysin planları Kral Baratheona ulaşır. Savaş alanında büyük cengaver olan ama ülke ve aile yönetiminde aynı başarıyı tutturamayan Baratheonun tamamen güvenebileceği ve her yanlış hamlesini arkasından toplayacak yeni bir sağ kola ihtiyacı vardır. Kuzeyin Lordu Ned Stark bu görev için seçilen tek aday isimdir. Kış yaklaşıyor...Hanedan entrikaları, kapılı kapılar ardında dönen oyunlar, birilerinin kuyusunu kazmak için düşmanın koynuna girmekten çekinmeyen kadınlar, kardeşler arası çekişmeler, dışlanmalar... Hepsi tek bir hedef için: Taht kavgası..

 1. Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
  1. avatar
     Rkrkfkc 15 Nisan 01:48:22
  1. Baratheon Hanesi'nin başında olduğu Yedi Krallık a Kralın Sağ Eli Jon Arryn öldükten sonra Kral Robert Baratheonın kral maiyeti ile Winterfella gelip eski dostu Eddard Starka sağ kolu olma teklif etmesiyle başlar. Ned Stark bunu kabul edip iki kızıyla birlikte Kralın Şehri e gider. Jon Arrynin ölümünü araştırırken Robertın oğlunun gayrimeşru olduğunu öğrenir. Kraliçe Cersei Lannister üstünü kapatmak için uğraşsa da Ned bunu ortaya çıkarmaya kararlıdır. Nedin gayrimeşru oğlu Jon Snow, Gece Nöbetçileri e katılır ve Yedi Krallık ile Kuzeyi ayıran Duvarda Ak Gezenlerin krallığa gelmesini önler. Cersei in cüce kardeşi Tyrion Lannister ise, Nedin oğlu Bran Starkı öldürme girişimi ile suçlanarak Nedin karısı Catelyn Stark tarafından yargılanır. Robert ölünce tahta geçen Joffrey için itiraz eden Ned; Cersei in oğlu Joffrey in emri üzerine idam cezasına çarptırılır. Dar Denizin karşısındaki Daenerys Targaryen ise hakkı olduğuna inandığı tahtı almak için Dothraki kabilesinin lideriyle evlenir, öldükten sonra da cenazesini yakıp üç adet taşlaşmış ejderha yumurtasıyla ateşin içine girer. Sabah olduğunda ise üç tane ejderha, sesleriyle günü aydınlatır.
  2.  Tüm Sezonu İzledim
    Hiçbir Bölümü İzlemedim
   • Hiç İçerik bulunamadı!
  1. Ned Starkın ölümünden sonra başlayan Beş Kralın Savaşı, mücadelelerle devam eder. Lannister ve Stark Haneleri arasında gerilim artar. Nedin en büyük oğlu Robb Stark savaş meydanında Jaime Lannisterı esir alır. Catelyn Stark ise tahtta hak eden diğer kral Renly Baratheonın yanına giderek Starklara destek olmalarını söyler. Renly in ölümünden sonra saf değiştiren ordu, Stannis Baratheonın tarafına geçer. Stannis bu güçle Kralın Şehri e saldırır fakat yenilgiyle karşılaşır. Tyrion Lannister, hayatını kaybetme aşamasına gelir. Jon Snow, Duvarın ötesinde yaşayan Yabanılların arasına katılır ve bilgi toplar. Theon Greyjoy, Robba ihanet ederek güvenlik seviyesinin az olduğu Winterfellı ele geçirir. Daenerys Targaryen, kocasının ölümünden sonra Khalasarı ile birlikte Qartha yerleşir. Burada ejderhaları çalınır ve ihanet görür. Ejderhaları geri aldıktan sonra şehri yağmalar ve gemi filosu almak için yola çıkar. Akula.
  2.  Tüm Sezonu İzledim
    Hiçbir Bölümü İzlemedim
   • Hiç İçerik bulunamadı!
  1. Autumn has fallen across the world, with winter not far behind. The people should be preparing for years of snow and ice, but the Seven Kingdoms of Westeros instead remain gripped by civil war. Would-be king Renly Baratheon has been assassinated, altering the alliances in the war. The cruel boy-king Joffrey Baratheon has won a great victory by securing an alliance with House Tyrell, with his supporters defeating his uncle Stannis in an epic battle. Joffrey now commands the largest armies in the realm and his triumph appears inevitable.
  2.  Tüm Sezonu İzledim
    Hiçbir Bölümü İzlemedim
   • Hiç İçerik bulunamadı!
  1. Joffrey, kendi düğününde zehirlenip öldürülür, Cersei ise bunun sorumlusunun Tyrion olduğunu söyler ve tutuklattırılır. Sansa, şehirden Serçeparmakın yardımıyla kaçar. Dövüşle yargılanmayı talep eden Tyrionın şampiyonu, intikam arzusuyla yanıp tutuşan Oberyn Martell olur. Yargılanma gününde Oberyn ölür, Tyrion ise ölüme mahkum edilir, babasını okla vurarak şehri terk eder. Bran Stark ve arkadaşları, üç gözlü kuzguna ulaşırlar. Jon Snow, Yabanılların Duvara saldırısı sonucu Kara Kaleyi savunur. Stannis, Duvara gelerek nöbetçilere destek olur. Daenerys Targaryen ise Meereen şehrini ele geçirir ve ejderhalarının kontrolünü kaybetmeye başlar
  2.  Tüm Sezonu İzledim
    Hiçbir Bölümü İzlemedim
   • Hiç İçerik bulunamadı!
  1. Tywin Lannister is dead, shot on the privy by his long-abused dwarf son Tyrion. The crazed boy-king Joffrey Baratheon, Tywin's grandson, is also dead after being poisoned at his own wedding, and succeeded by his younger and more pliable brother, Tommen. Queen Cersei Lannister succeeds her father as the head of House Lannister, and once again takes over as Queen Regent, as Tommen has yet to come of age.
  2.  Tüm Sezonu İzledim
    Hiçbir Bölümü İzlemedim
   • Hiç İçerik bulunamadı!
  1. In King's Landing, Queen Cersei Lannister has been publicly shamed by the Faith of the Seven and awaits her trial for regicide and incest. Even Grand Maester Pycelle has abandoned her, and called her uncle, Ser Kevan Lannister, to rule as the new Hand of the King. Even though Cersei has been released to their custody, her inept leadership nearly destroyed House Lannister's hold on the throne and they have no intention of ever letting her wield power again. Kevan and Pycelle must attempt to mend the damage Cersei did to the Lannister-Tyrell alliance. The Lannisters and Tyrells on Kevan's Small Council maintain a shaky truce as they attempt to deal with the ongoing debt crisis to the Iron Bank of Braavos, as well as the rise of the fanatical Faith Militant due to Cersei's blunders. Cersei meanwhile, though seemingly humbled, still has a few schemes she will attempt to play to regain control.
  2.  Tüm Sezonu İzledim
    Hiçbir Bölümü İzlemedim
   • Hiç İçerik bulunamadı!
  1. Ak Gezenler duvara doğru yürümeye devam ederler. Bran da Westeros’a geri dönmek için duvara gelir ve burada Gece Nöbeti’nin yeni kumandanı Dolorous Edd ile tanışır.
  2.  Tüm Sezonu İzledim
    Hiçbir Bölümü İzlemedim
   • Hiç İçerik bulunamadı!
  1. Büyük Savaş geldi, Duvar yıkıldı ve Ölülerin Gece Kralı ordusu Westerosa yürüdü. Sonu burada, ama Demir Tahtı kim alacak?
  2.  Tüm Sezonu İzledim
    Hiçbir Bölümü İzlemedim